Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                Pat Parelli
Na cestě k přirozenému jezdectví
Vlastníme-li koně, máme zodpovědnost stát se opravdovým jezdcem - ku prospěchu koně! Je prostě nutné mít bohaté vědomosti jak na zemi, tak v sedle koně. Pouze tak můžeme předcházet nedorozuměním a úrazům a zabránit přílišným frustracím v každodenním životě s přítelem koněm. Měj vysoké nároky! Ne pouze jezdit - tvým cílem musí být se dále vyvíjet k přirozenému jezdci.
Pochopíš, jak je důležité, když se dále vzděláváš a učíš, až dosáhneš dostatečných vědomostí a schopností.
Rozšíříš si své celkové myšlení, abys zažil, co všechno je s koněm možné.
Získáš jedinečnou zkušenost, že tvůj kůň k tobě přilne mentálně, emocionálně a fyzicky. Vybuduješ si zcela zvláštní postavení, prožiješ se svým koněm více proměn a více radostí, zlepšíš si vzájemnou důvěru a konečně si vybuduješ mentální spojení silnější než jakékoliv lano.
Opravdu dobře ovládat koně na zemi znamená rozvíjet vědění ve dvou oblastech: on line (na lonži) a at liberty (na volnu). Je nejlepší začít on line. Dosáhneš tak výsledků, které ti zcela nezávisle pomohou dívat se na svět z pozice koně, naučit se princip dalšího vzdělávání koně systémem "příjemné: nepříjemné" a naučíš se 4 fáze jistoty...ještě než vůbec nasedneš!
Je oblast, ve které můžeme zásadním způsobem ovlivnit psychické změny našeho koně a to tak, že si vytvoříme řeč, způsob vzájemné komunikace a respekt.
Výuka jízdy na koni většinou začíná a končí na koňském hřbetě. Ale bez znalostí na zemi chybí významný díl skládanky. Je to důvod, proč je tolik jezdců frustrovaných, proč si způsobují zranění a dosahují většinou průměrných výsledků.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář